Šití na zakázku


Pokud si z tabulky nevyberete konfekční velikost, prosím kontaktujte nás. Zkusíme ji vybrat společně. Pokud byste si přála zakázkové šití , jakýkoliv model Vám ušijeme podle rozměrů, které nám zašlete. Žádné jiné šaty Vám nebudou tak dobře sedět, jako šaty vyrobené přesně pro Vás. Za zakázkové šití je příplatek 1300,-Kč. Termín dodání šatů, které se vyrábí na zakázku, je 28 pracovních dnů.

Upozorňujeme, že šaty vyrobené na zakázku není možné vrátit. Proto Vás žádáme, abyste se pečlivě změřila podle níže uvedeného návodu.


Pro výrobu na zakázku potřebujeme, abyste nám poslala tyto míry:

1) Obvod prsou (Měřte největší horizontální obvod přes hrudník. Metr je veden pod lopatkou přes největší obvod prsou)

2) Nad prsy (Metr veďte pod ruce, nad prsa, kolem zad)

3) Pod prsy (Měřte těsně pod prsy)

4) Pas (Měřte v nejužším místě pasu, obvykle asi 3 cm nad pupíkem)

5) Boky (Měřte nejširší obvodu boků)

6) Od ramene k ramenu (Měřte od jednoho kraje ramena k druhému)

7) Od ramene k pasu (Měřte od ramene přes prso k linii pasu)

8) Délka šatů (Měřte zepředu - od ramena přes prsa ke špičkám prstů na noze)

9) Vaše výška (Postavte se vzpřímeně a měřte od špičky hlavy až k patě (bez bot)

10) Výška podpatků (u bot, které budete mít k šatům)

Výběr velikost

Při výběru správné velikosti je nejdůležitější obvod pasu. Doporučujeme, abyste si vybrala velikost, která odpovídá obvodu Vašeho pasu maximálně ± 4cm

U prsou je možná tolerance ± 3cm

V případě, že máte prsa menší, než je rozměr v tabulce, musíte počítat s tím, že šaty bude pravděpodobně potřeba upravit a přes prsa zúžit. Naše šaty jsou ušité z velice jemných materiálů (není to pevný korzet) a proto je úprava poměrně jednoduchá a nenákladná.

Obvod boků je důležitý pouze u modelů, které mají střih „mořské panny“, nebo u modelů, které jsou přes boky obepnuté. V případě, že jste si vybrala model se širší splývavou sukní, přes boky můžete mít toleranci ± 10 cm.

Délka šatů je vždy 155 cm. Pro konkrétnější představu, táto délka je nejvhodnější pro dámy, které měří 173 cm a plánují 5 cm podpatky. Pak Vám budou šaty končit asi 1 cm nad zemí.

Šaty zkracujeme ZDARMA.

Pokud jste výrazně nižší, nebo vyšší, doporučujeme nechat si ušít šaty na zakázku.

Tabulka velikostí neodpovídá stadartním velikostem. Prosím nespoléhejte na vaši obvyklou velikost.Je nutné se změřit.

34

36

38

40

42

44

46

48

UK 6

UK 8

UK 10

UK 12

UK 14

UK 16

UK 18

UK 20

prsa cm

81,3

86

89

94

98

103

107

110

pas cm

61

66

71

76

82

84

88

93

boky cm

91,5

95

99

103

107

111

114

117

Materiály

Hedvábný šifon - patří mezi nejkvalitnější materiály ze kterých se v současné době šijí večerní a plesové šaty. Tento elegantní materiál je 100% přírodní, mírně pružný a měkce splývavý. Může mít lesklý, nebo matný vzhled a je příjemně chladivý.

Šifonový samet - druh sametu, který je velmi lehký, tvoří půvabné, měkké záhyby a proto se hodí k řasení. Tento čistě přírodní materiál se někdy nazývá i "transparentní samet." Šifonový samet je pružný a poddajný. Je měkčí, tenčí a méně krepový než žoržet.

Satén - měkká, elegantní látka s hebkým, jemně lesklým povrchem a matným rubem. Hedvábný satén je na rozdíl od umělého saténu mnohem lehčí a nesrovnatelně jemnější, také lesk je o něco méně výrazný. Oděvy z hedvábného saténu vypadají velice luxusně.

Tencel – je 100% přírodní materiál extrahován ze dřeva. V porovnání s bavlnou absorbuje Tencel dvojnásobně vlhkost a neobsahuje žádné chemické látky. Šaty vyrobené z tencelu jsou jemné jako hedvábí, pevné jako polyester, chladivé jako len. Tencel má vynikající savost.